Plany contentowe dla firm

Content plan – co to jest?

Content plan w kontekście SEO (optymalizacji wyszukiwarek) i marketingu odnosi się do zaplanowanej i zorganizowanej strategii tworzenia, publikowania i promowania treści w celu osiągnięcia konkretnych celów marketingowych.

Termin content plan jest często używany w kontekście content marketingu, który opiera się na tworzeniu wartościowych, istotnych i spójnych treści, aby przyciągnąć i zatrzymać określoną grupę docelową, a finalnie – zachęcić ją do podjęcia decyzji zakupowej.

Nie wiesz, jak przygotować dobry content plan dla swojej strony? Nasi specjaliści zrobią to za Ciebie!

  Dlaczego Twoja firma potrzebuje planu contentowego?

  Brak pomysłów na atrakcyjne wpisy blogowe

  Mały ruch na stronie firmowej

  Słabo widoczna strona firmowa w Internecie

  Nierozpoznawalna marka

  Jeśli przynajmniej jeden z powyższych problemów dotyczy Twojej firmy, możesz potrzebować nowego content planu. Bez obaw, nie musisz robić go samodzielnie. Całą strategię opracuje dla Ciebie nasz zespół ds. contentu. Najpierw oceni, jakich publikacji brakuje na Twojej stronie, następnie opracuje indywidualny plan z tematami i słowami kluczowymi, a finalnie prześle Ci szczegółowy harmonogram, który będziesz mógł od razu wdrożyć na swojej stronie.

  Jaki jest skuteczny content plan?

  Skuteczna strategia contentowa opiera się przede wszystkim na głębokiej analizie strony internetowej pod kątem treści. Żeby plan contentowy skutecznie realizował założone cele marketingowe, powinien być:

  Zgodny z SEO


  Dobrze opracowana strategia contentowa, zgodna z zasadami SEO, nie tylko uwzględnia używanie odpowiednich słów kluczowych, lecz także jakość i formatowanie treści. Gdy Twoja strona jest w pełni zoptymalizowana pod kątem SEO, ma większe szanse na pojawienie się na czołowych pozycjach w wynikach wyszukiwania, co przekłada się na większą widoczność i ruch na stronie.

  Indywidualny


  Skuteczny plan contentowy nie jest szablonem, który można zastosować do każdej firmy. Powinien być skrojony indywidualnie, uwzględniając specyfikę Twojego biznesu, Twoje cele, grupę docelową oraz to, co jest dla Ciebie ważne. Tylko wtedy, gdy content plan jest dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań, można osiągnąć najlepsze wyniki.

  Precyzyjny


  Content plan nie powinien być ogólnikowy. Musi zawierać dokładne informacje na temat tego, co, kiedy i w jaki sposób ma być publikowane. Określa on tematy artykułów, słowa kluczowe, długość wpisów, pytania powiązane z tematem, a także sugerowane linki wewnętrzne.

  Wyczerpujący


  Skuteczny plan contentowy nie jest szablonem, który można zastosować do każdej firmy. Powinien być skrojony indywidualnie, uwzględniając specyfikę Twojego biznesu, Twoje cele, grupę docelową oraz to, co jest dla Ciebie ważne. Tylko wtedy, gdy content plan jest dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań, można osiągnąć najlepsze wyniki.

  Z czego składa się nasz plan treści?

  Nasz plan contentowy składa się z 8 kluczowych elementów, które razem tworzą spójny i efektywny framework dla tworzenia treści. Każdy z tych elementów odgrywa niezastąpioną rolę w procesie, a ich wzajemne powiązania i interakcje sprawiają, że finalna treść jest nie tylko atrakcyjna dla odbiorców, ale lecz zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek.

  Temat wpisu

  Jest to podstawa każdego artykułu. Dobrze dobrany temat odpowiada na aktualne potrzeby i zainteresowania odbiorców, jednocześnie wpisując się w większą strategię marki.

  Główne i powiązane słowa kluczowe

  Poprzez identyfikację oraz włączenie głównych i powiązanych fraz kluczowych treść jest dostosowana do tego, czego użytkownicy szukają w internecie, poprawiając jej widoczność w wynikach wyszukiwania.

  Propozycje śródnagłówków

  Struktura artykułu jest kluczowa dla czytelności i skanowalności. Poprzez odpowiednie użycie śródnagłówków, treść jest logicznie podzielona na sekcje, które prowadzą czytelnika przez cały artykuł.

  Sugestie formatowania

  Stosując różne techniki formatowania, można podkreślić kluczowe informacje, czyniąc treść bardziej przystępną i atrakcyjną dla czytelników.

  Porady dotyczące tworzenia wpisów

  Mogą dotyczyć tonu, stylu pisania lub technik pisarskich. Pomagają w tworzeniu spójnej i angażującej treści.

  Sugerowane linkowanie wewnętrzne

  To narzędzie budowania autorytetu w internecie. Poprzez kierowanie czytelników do innych wartościowych treści na stronie zwiększa się zaangażowanie czytelnika oraz poprawia struktura linkowania strony.

  Sugestie dotyczące długości artykułu

  Znalezienie złotego środka między treścią krótką a wyczerpującą jest kluczowe. Odpowiednia długość artykułu zapewnia, że treść jest kompletna, ale nie przytłaczająca.

  Indywidualne porady do każdego wpisu

  Dostosowanie każdego artykułu do jego unikalnego celu i kontekstu sprawia, że jest on bardziej skuteczny i resonuje z określoną grupą odbiorców.

  Dzięki tym elementom każdy temat z naszego planu contentowego jest nie tylko atrakcyjny dla odbiorców, lecz także harmonijnie wpisuje się w strategię content marketingową i jest optymalizowany dla wyszukiwarek. Taka kompleksowa strategia contentowa gwarantuje, że treści będą skutecznie przyciągać i angażować docelową grupę odbiorców, jednocześnie zwiększając widoczność marki w Internecie.

  Jak tworzymy content plan dla firm?

  Żeby stworzyć content plan skrojony do Twoich potrzeb i oczekiwań Twoich klientów, najpierw musimy się z Tobą skonsultować. Podczas wymiany maili lub rozmowy telefonicznej ustalimy Twoje oczekiwania i wspólnie opracujemy planowanie contentu.

  Po konsultacji zaczniemy tworzyć plan contentowy. Poniżej zobaczysz, co składa się na cały proces.

  1. Analiza i badanie


  • Określenie grupy docelowej.
  • Analiza konkurencji.
  • Badanie słów kluczowych.
  • Analiza obecnego stanu treści na stronie.

  Określenie celów:
  • Budowanie świadomości marki.
  • Generowanie leadów.
  • Zwiększenie sprzedaży.
  • Poprawa pozycji w wyszukiwarkach.

  2. Tworzenie planu


  Dobór tematów:
  • Zrozumienie potrzeb i oczekiwań Twojej grupy docelowej, aby zapewnić, że tematy są dla nich istotne.
  • Ustalanie, które tematy będą najbardziej efektywne w osiąganiu określonych celów marketingowych.
  • Poprawa pozycji w wyszukiwarkach.

  Dobór śródnagłówków:
  • Tworzenie struktury artykułu, która jest logiczna i czytelna.
  • Ułatwianie skanowania treści, dzięki czemu czytelnik szybko znajduje to, czego szuka.

  Przyporządkowanie słów kluczowych do każdego tematu:
  • Korzystanie z narzędzi do badania słów kluczowych, aby zidentyfikować słowa kluczowe, które są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników.
  • Dopasowywanie słów kluczowych do tematu, aby treść była widoczna w wynikach wyszukiwania.

  Przegląd strony pod kątem linkowania i sugestie dotyczące linkowania wewnątrz bloga firmowego:
  • Analiza obecnych treści na stronie w celu identyfikacji możliwości do tworzenia silnych powiązań między nimi.
  • Proponowanie linków, które prowadzą czytelników do innych wartościowych treści na Twoim blogu czy stronie.
  • Wzmacnianie autorytetu Twojej strony poprzez budowanie wewnętrznej struktury linków.

  Indywidualne sugestie dotyczące każdego tematu wpisu:
  • Dostarczanie konkretnych porad i wskazówek na temat tego, jak najlepiej opracować dany temat, aby był maksymalnie angażujący.
  • Zalecenia dotyczące tonu, stylu pisania i podejścia do treści, które najlepiej pasują do Twojej marki i grupy docelowej.

  3. Tworzenie treści


  (w przypadku zakupu pakietu z tworzeniem treści)
  • Tworzenie wysokiej jakości, oryginalnych i wartościowych treści dostosowanych do grupy docelowej.
  • Optymalizacja treści pod kątem SEO.

  Content plan jest niezbędny dla każdej firmy lub marki, która chce skutecznie korzystać z marketingu treści i SEO. Umożliwia systematyczne i spójne tworzenie treści, które są dostosowane do potrzeb odbiorców i służą osiągnięciu określonych celów biznesowych.

  Plany contentowe – cennik

  Content plan bez opracowania treści

  • 5 tematów – 490 zł
  • 10 tematów – 990 zł
  • 20 tematów – 1990 zł
  • 50 tematów* – 4900 zł

  *polecane szczególnie klientom, którzy nie inwestowali w SEO lub dopiero zaczynają tworzyć blog.

  Content plan z przygotowaniem treści

  Cena przygotowania treści zależy od danej branży. Do podstawowej ceny przygotowania planu contentowego doliczamy koszt napisania artykułu, który wyceniamy indywidualnie po konsultacji.

  Jak przebiega współpraca z nami?

  Porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach dotyczących content planu.

  Wrócimy do Ciebie z wyceną i oszacowanym czasem realizacji.

  Zaczniemy analizować Twój content na stronie.

  Prześlemy Ci content plan i w razie potrzeby omówimy go wspólnie.

  Tak, jednak najlepsze efekty uzyskasz wtedy, gdy do wybranych tematów przyporządkujesz właściwe słowa kluczowe. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wpis zyska lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania. Jeśli zdecydujesz się na jedynie te dwa elementy w planie contentowym, koszt będzie niższy.

  Tak. Każda konsultacja jest indywidualna i dostosowana do Twoich oczekiwań. Jeśli chcesz mieć więcej elementów w swoim content planie, cena będzie wyższa, adekwatnie do ilości czasu, który trzeba będzie poświęcić na analizę elementu.

  Nie, ale jeśli nie wiesz, jak reklamować stworzone wpisy, możemy przygotować dla Ciebie indywidualny harmonogram, za który pobierzemy dodatkową opłatę.

  Każdy element content planu analizowany jest osobno i każdy z nich jest zależny od wielu czynników, np.

  • rodzaju branży,
  • liczby tekstów, która już jest na stronie,
  • niszowości tematów,
  • trudności doboru słów kluczowych.

  Przykładowo, przygotowanie 5-20 tematów może zająć jednego dnia. Jednakże w przypadku skomplikowanych i popularnych branż, lub gdy kluczowe frazy są wyjątkowo niszowe, proces ten może przedłużyć się nawet do tygodnia.

  Zainteresowany?

  Skontaktuj się z nami

  Napisz do nas. Odpowiemy na każde, nawet najtrudniejsze pytanie. Pamiętaj, że warto pytać, bo to nic nie kosztuje!